• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Parvez Taj Темни бурни облаци Сликање печатење на завиткано платно

Parvez Taj Темни бурни облаци Сликање печатење на завиткано платно

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Ова сликарство „Темно бурни облаци“ на завиткано платно е печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. ПАРВЕЗ ТАЈ „Темно бурни облаци“ Сликање на печатење на завиткано платно : ликовно платно печатење од Парвез Таџ. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ