• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Hydraulic Hydraulic Hydraulic сопирачки за сопирачки Raybestos BH се вклопува: 1999- Ford F250, 1999- Ford F350

Hydraulic Hydraulic Hydraulic сопирачки за сопирачки Raybestos BH се вклопува: 1999- Ford F250, 1999- Ford F350

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Рејбестос е светски познат во автомобилскиот задниот дел како водечки производител на делови за сопирачките. Производите вклучуваат триење, ротори, тапани, дебеломер, склопови на центри и хидраулици, натпревари или ја надминуваат формата ОЕ, вклопување и функција. Секој производ е опширно тестиран за да се обезбеди дека примате висококвалитетен и сигурен производ. Raybestos Element3 Црево за сопирачка : Врши на OE стандарди за да се обезбеди оптимална заштита, услужен живот и безбедност. Ги вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ Цревата за сопирачките, вклучувајќи загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица. Тривалентните фитинзи со цинк со врвна легура обезбедуваат одличен хидрауличен заптивка и максимална заштита на корозија. Двојните затегнати фитинзи обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост. Одговара Изберете : 1999-2001 Ford F250 1999-2004 Ford F350 и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ