• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Среќно бебе V“ платно уметност од Фарида Заман

Трговска марка ликовна уметност „Среќно бебе V“ платно уметност од Фарида Заман

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Фарида Замансубјект : Типографија Стил : Модерни и современи Производски тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фраза за облека за расадник и бебе на линија. Истакнати бои : бело, тен, розова, тиркизна, сина, сива портфолио на диво јаболко/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фраза за расадник и облека за бебиња на линија.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ