• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Алтман растенија 18 жолти и зелени еониум киви живи растенија тенџере

Алтман растенија 18 жолти и зелени еониум киви живи растенија тенџере

 
DEN 187.68

Количина на стоки
Достапно на барање

Кактус растенијата живеат и напредуваат со ова бујно растение, особено ако ги спарите заедно во декоративни садови за сукуленти. Суккулентни фаворити : Лесна грижа, природни сукуленти прават совршени подароци или забави. Измешајте и совпаѓајте со друг елемент од алтман растенија 1 галон сорти за да изградите ваш сопствен уникатен аранжман. Пробајте ги како градинарски сукуленти, или засадете ги во уметнички сукулентни жардинери со вкусна почва. Одлично за затворен или декор на отворено. Водајте го вашето сукулентно растение еднаш неделно, дозволувајќи им на почвата да се исуши целосно помеѓу наводниците. Целосно вкоренети во садови за расадници со 1 галон, големата големина на овие растенија ги прави релативно ретки сукуленти на Интернет. Овие сукуленти имаат можност да цветаат мали жолти цвеќиња и се меѓу најуникатните пустински растенија за продажба насекаде наоколу. Лесно е да се одгледува и тешко е да се убие. Користете сукулентно ѓубриво или вкусна храна за да го поддржите растот. Користете го ова шармантно растение за да дизајнирате вкусен комплет со вкусен додатоци по ваш избор, или организирајте го на држач за растенија заедно со најразлични големи вкусни растенија и розети со розети, како што се sempervivum succulents. Поради нивната цврстина, растенијата со еониум дури можат да бидат засадени на отворено во градина без мраз или во големи вкусни садови. Напредува во затворено или на отворено : Овие растенија се многу разноврсни, сокуленти со мала светлина. Покажете како десктоп сукулентно растение во живо или наредете го на вкусен штанд заедно со други кактурни и сукулентни растенија, како што е Aeonium arboreum.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ