• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска Марка Ликовна Уметност Акварел Цвеќиња 4 Платнена Уметност Од Јеапан Плоут

Трговска Марка Ликовна Уметност Акварел Цвеќиња 4 Платнена Уметност Од Јеапан Плоут

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Жан Плутсубјект : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има портокалово розово и жолто цвеќе на бела позадина.Во најголем дел сум самоук сликар, фотограф и графичар. Студирав сликарство на УВО Во ОШКОШ, ВИ и земав разни часови по уметност низ годините. Јас сликав за дизајнер на домашен декор 16 години, но сега сум сам во последните 5 години. Некои од моите дела вклучуваат ѕидна уметност, рачно обоен мебел, садови за вечера, сребрени садови, обоени стакларија, облека, накит, чевли, чанти, свеќи, рамки, кутии, производи од хартија, календари, ткаенина, килими, постелнина, перници и осветлување. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. портокалова розова и жолта цвеќе на бела позадина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ