• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „јаболка и ленти“ платно уметност од Рејчел Пакстон, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „јаболка и ленти“ платно уметност од Рејчел Пакстон, бел мат, дрвена рамка

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Храна и Беверагстил : Современа трговска марка ликовна уметност „јаболка и ленти“ уметност од Рејчел Пакстон, Бела мат, Вуд Рамка : Уметник : Рејчел Пакстон. Тема : Храна и пијалок. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има јаболко и гранче со желади, врамени од сини и бели ленти, печатење на giclee под акрилик во дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ