• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Tec Thermo Fle Fley Aluminum

Tec Thermo Fle Fley Aluminum

 
DEN 286.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Thermo Flex Heat Shield е композитен материјал со неограничени намени. Материјалот е произведен за да обезбеди отпорност на абразија, термичка изолација и физичко задржување на црева и жици. Комбинацијата на алуминиум и силика произведува ракави што е флексибилно, лесен и силен. Thermo Flex може да се намали за апликации како што се жици или покривање на цревото без да ги исклучите краевите на жицата или цревото обезбедуваат отпорност на абразија, термичка изолација и физичко задржување на црева и жици. Флексибилна, мала тежина и силна. Издржани температури над 750 степени Фаренхајт во зрачна топлина. Ограничена гаранција од 90 дена.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ