• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Тангело 2- Карат Т.Г.В. Создаден сино сафир и дијамант-акцент 10K прстен за ангажман на бело злато

Тангело 2- Карат Т.Г.В. Создаден сино сафир и дијамант-акцент 10K прстен за ангажман на бело злато

 
DEN 4159.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Изразувајте дека сакате и додадете малку треперлива со овој прекрасен тангело создаден сино сафир и прстен за ангажман со дијаманти. Изработено во бујно бело злато, овој прстен го прикажува перничето, сет, создаден сино сафир скапоцен камен (8 х 8мм) во центарот засилен со 12 тркалезни, треперливи дијаманти (G-H, I2-I3) бендот. Полиран на брилијантен сјај, овој зачудувачки скапоцен камен и дијамантски прстен го прави совршен додаток на секоја колекција на накит. Дајте го овој прстен за ангажман на скапоцен камен и дијамант како прекрасен подарок на вашата сакана личност и направете ја да се чувствува посебно. Направено во 10к бело злато. 2-7/8 CT T.G.W. Создаде сина сафир. 0.06 CT T.W . боја на дијаманти- G-H. Јасност на дијаманти- I2-I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,7мм. Септември родител. Внимателно спакувано во кутија за подароци.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ