• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Примарно злато Карат бело злато гранат и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато гранат и дијамантски прстен

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Дајте прекрасен допир на која било облека со овој 14 карат бел златен прстен. Овој прстен прецизно има околу 0,35 CTTW црвен гранат скапоцен камен на врвот со I2 јасност пенливи тркалезни дијаманти акцент создавајќи елегантен и шармантен изглед. Овој прстен за дизајн на бајпас е совршен за секојдневна употреба и доаѓа во големина на прстите 7.Метална тежина : 0,92 грамсвери Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Whiteband Side : 1,5mmring Size : 7 Gemstone Details : Type : Garnet Birthstone Month : January Color : Red Cut : Faceted Shape : Round Size : 4mm Weight : 0.35 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : I2 Color : I-JBirthstone Month : April Cut : Faceted Shape : Round Size : 1.2mm Weight : 0.016 cttw Quantity : 2 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ