• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Соларера Соларен Сензор За Движење Светло На Отворено, Симулација Мониторинг Безбедносно Осветлување Со Сензор За Движење Ѕидна Светилка Соларни Лажни Камери За ?

Соларера Соларен Сензор За Движење Светло На Отворено, Симулација Мониторинг Безбедносно Осветлување Со Сензор За Движење Ѕидна

 
DEN 1279.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Карактеристика : - 2 Во 1 сончево Светло ② исклучено Светло ноќе, само трепка црвено светло, вклучен е силен режим на светлина кога ќе се открие движење; ① силен режим на светлина секогаш вклучен; ● силен режим на светлина секогаш onery нуди време до 40 часа користејќи време во режим на слаба светлина, дополнителен соларен панел за лесна инсталација без жица и ја апсорбира сончевата енергија под сончева светлина, еколошка и заштеда на енергија.- Долго Време Работа со батерија - безбедносното светло со батерија од 3000m Ah може да понуди до 40 часа користејќи време во режим на слаба светлина, дополнителен соларен панел за лесна инсталација без жица и ја апсорбира сончевата енергија под сончева светлина, еколошка и заштеда на енергија.- Вграден пир сензор за движење-светлото автоматски ќе се активира кога ќе се открие движење на растојание од 10 стапки - 30 стапки, опсег од 120 степени во текот на ноќта. Совршен за градинарски двор тревник двор гаража трем патеката пејзаж безбедност. Направете го вашиот живот поудобен.- Прилагодлив и лесен за инсталирање - сончевата светлина е прилично лесна за инсталирање. И ротацијата со 5 оски може да го прилагоди оптималниот агол на осветлување и аголот на соларниот панел со лесен, IP65 водоотпорен совршен за надворешна употреба опис : Ли-јонска батерија : 3.7 V 3000mahled количина : 77led Motion агол : 120 степени растојание на движење : 26 ft Switching режими : три режими, долго притискање 3 секунди за да се сврти едно светло, кратко притиснете 1 секунда до префрли модематеријал : абс пластика тежина : 0,41 кг (0,9 фунти) големина : 20*9*16 цм (7.8*3.5*6.2 Инчи) Вклучен Пакет : 1 x Сензор За Соларно Движење Светлина1 x Далечински управувач Соларен Сензор За Движење Светлина . 77 SMD Led Диоди Супер Светли Ефекти . Фотосензитивен Уред со висока чувствителност . 3 Режими На Осветлување . Лесна инсталација.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ