• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Гроздобер Хамадан Блатнаид Ориентален Тркач Килим, Портокалово Црвено, 2 '3 12'

Гроздобер Хамадан Блатнаид Ориентален Тркач Килим, Портокалово Црвено, 2 '3 12'

 
DEN 866.72

Количина на стоки
Достапно на барање

Моќта Се Појави Во Турција. Класичните мотиви се прикажани во карактеристични нијанси и античка патина, давајќи квалитети на наследство на секој килим во оваа возвишена колекција. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Подлога од латекс, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии.Продавница Safavieh на . Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ