• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Карат Т.В. Дијамант 10kt розово злато кластерски невестински сет

Карат Т.В. Дијамант 10kt розово злато кластерски невестински сет

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Направете го тоа официјално со овој прекрасен комплет за невестински кластер на мијабела дијаманти. Изработен во сјајно розово злато, божествениот прстен за ангажман има кружен, дијамант поставен на постери во центарот со 64 тркалезни, треперливи дијаманти поставени од отвори (G-H, I2-I3) што формираат кластер и хало стил и пенливи заедно Свадбениот бенд за појавување. Подобрено со финиш на Милграјн, овој класичен дво-парчен дијамантски невестински сет прави убав додаток на секоја колекција накит и сигурно ќе ја натера да се истакне на денот на нејзината свадба. Направено во злато од роза од 10kt. 3/4 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. 2-парчен невестински сет. Вкупна ширина на опсегот : 3,2мм. Милграјн финиш. Април Април. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит . Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ