• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност 'vestетва село модел I' Canvas Art by Laura Marshall

Трговска марка ликовна уметност 'vestетва село модел I' Canvas Art by Laura Marshall

 
DEN 2239.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Лора МаршалСјубјект : Апстракт Стил : Рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има шема на фарма домови над зелена позадина. Истакнати бои : зелена, тен, сива, жолта, бела, портфолио на црвено диво јаболко/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Модел на фарма домови над зелена позадина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ