• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Роботски Ракавици За Рехабилитација За Пациент Со Мозочен Удар, Опрема За Обновување На Мозочен Удар Во Саларио, Уред За Обука За Сила На Прстите За Хемиплегија, ДЕ?

Роботски Ракавици За Рехабилитација За Пациент Со Мозочен Удар, Опрема За Обновување На Мозочен Удар Во Саларио, Уред За Обука

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Обуката за огледало е полесна, така што нема да направите грешка. Разновидни Опции За Обука : Нашите роботски ракавици за рехабилитација нудат разноврсни опции за обука, овозможувајќи им на корисниците да таргетираат специфични прсти или да работат на целокупната сила и координација на рацете. Тие се одличен производ за семејна рехабилитација. Тоа е практично, забавно и може да ја зголеми довербата и мотивацијата во процесот на закрепнување. Плус, додадените функции како зачувување на вашата последна шема за обука и враќање на фабричките поставки го прават користењето на ракавиците уште поудобно.Функцијата за роботски ракавици за рехабилитација е пневматска опрема за возење, која треба да се користи за пациенти со дискинезија на рацете за да се извршат интелигентни ракавици за јачина на мускулите на рацете, подвижност на зглобовите, мозочен удар и хемиплегија на нервите оштетени од мозокот и обука за рехабилитација и траума. На пример : мозочен удар, артритис, хемиплегија, церебрална парализа, деменција, церебрален инфаркт, церебрална хеморагија, пациенти со повреди на нервите, ракавици за рехабилитација се многу добри подароци за нив.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ