• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Омаха Небраска Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Омаха Небраска Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, златна украсна рамка

 
DEN 719.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Омаха Небраска небото ВБ-1' платно уметност од Марлен Вотсон, златна украсна рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има разнобојна слика на небото Омаха, Небраска. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ