• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „директно под„ платно уметност “од Томоши Хара

Заштитена марка ликовна уметност „директно под„ платно уметност “од Томоши Хара

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Томоши Харасубјект : Архитекторен стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Томоши Хара „директно под„ Канвас уметност “.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ