• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Комплет Силиконски Четки За Пециво од 2 Парчиња-6,5 'И 8,1' - Идеален За Нанесување Масло, Путер, Маринади, Бастинг И Скара-Изработен Со Материјал Без БПА, Храна, Безбеден

Комплет Силиконски Четки За Пециво од 2 Парчиња-6,5 'И 8,1' - Идеален За Нанесување Масло, Путер, Маринади, Бастинг И Скара-Изработен

 
DEN 307.04

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа силиконска четка за поткопување е идеална алатка за секоја кујна. Неговата мала големина го олеснува складирањето, додека неговата способност да шири масла, путер, сосови и ситно намачкани кифлички го прават совршен за готвење, печење, пржење и печење на скара. Тоа е идеален подарок за домашни помошници и одличен за забави и собири. Оваа четка е опремена со моќна способност за адхезија. Меките, флексибилни силиконски влакна можат да апсорбираат значителна количина течност што и овозможува на четката брзо и без напор да ја шири преку храната. Оваа четка отпорна на топлина е изработена од врвен силикон за храна, без БПА и други токсични материјали и безбедна за употреба. Тоа е еколошка, нетоксична, без олово и кујна без мирис на која можете да и верувате. Четката за силиконски апликатор е погодна алатка, бидејќи не апсорбира нечистотија и лесно се чисти. По употреба, едноставно исплакнете ја четката со вода. Дополнително, дупката на крајот од рачката ви овозможува лесно да ја закачите во кујната, заштедувајќи простор за складирање.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ