• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска Марка Уметност Зајдисонце Во Аргентејл Платнена Ѕидна Уметност Од Дејвид Лојд Гловер

Трговска Марка Уметност Зајдисонце Во Аргентејл Платнена Ѕидна Уметност Од Дејвид Лојд Гловер

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Подготвено за бесрамна презентација ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има зајдисонце на езеро. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ