• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Романтичен ЛУКС XII Платнена Уметност Од Жанел Пенер

Заштитен знак Ликовна Уметност Романтичен ЛУКС XII Платнена Уметност Од Жанел Пенер

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Жанел Пенерсубјект : Типографистил : Тип На Глампродукт : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија ја содржи фразата "Остани Љубезен" опкружена со цвеќиња на позадина со точки од чај.Џенел ја нашла својата инспирација од природната убавина На Северозападниот Дел на Пацификот на рана возраст. Подоцна во животот, нејзината инспирација доаѓаше од секоја уметничка форма; од раните мајстори, до модерната графика и рекламирање. Џенел е првенствено самоук и експериментирала со различни медиуми, иако обично работи со комбинирање на традиционални и дигитални уметности. Таа моментално живее Во Британска Колумбија, Канада, опкружена со мала шума од домашни растенија. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. фразата "Останете Љубезни" опкружена со цвеќиња на позадина со точки од чај.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ