• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност E Мени Платнена Уметност Од Рејчел Грешам

Заштитен знак Ликовна Уметност E Мени Платнена Уметност Од Рејчел Грешам

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

- илустрација на лав на дното на рамката. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Таа комбинира рачно нацртани елементи и наивни рендери, често во комбинација со смели палети на бои. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Таа се стреми кон убави, радосни дизајни инспирирани од одличното отворено, старите детски книги и добрата шолја кафе. Потоа го откри дизајнот на површинскиот модел, и тоа беше тоа. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Дипломирала На Државниот Универзитет Во Среден Тенеси со ДИПЛОМА по сликарство во 2003 година. Откако ја лансираше својата компанија Во 2011 година, Рејчел создаде обрасци за канцелариски материјал, ткаенина, дигитални позадини и компании за белешки, како и логоа и други проекти за приватни клиенти. Таа комбинира рачно нацртани елементи и наивни рендери, често во комбинација со смели палети на бои. Истакнати Бои : Бела, Тен, Портокалова, Сива Рејчел Грешам е дизајнер на модели и илустратор од Нешвил, Тенеси. Таа се стреми кон убави, радосни дизајни инспирирани од одличното отворено, старите детски книги и добрата шолја кафе.Уметник : Рејчел Грешамсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има илустрација на лав на дното на рамката. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Дипломирала На Државниот Универзитет Во Среден Тенеси со ДИПЛОМА по сликарство во 2003 година. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Откако ја лансираше својата компанија Во 2011 година, Рејчел создаде обрасци за канцелариски материјал, ткаенина, дигитални позадини и компании за белешки, како и логоа и други проекти за приватни клиенти.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ