• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност линии платно уметност од cateyes

Трговска марка ликовна уметност линии платно уметност од cateyes

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има фотографија запален таван. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ