• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Пост картичка 5“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Пост картичка 5“ платно уметност од Фенер Прес

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-апелатиран стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има картичка за патувања за Тексас со обележја во Letters.Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Past Card 5' Canvas Art.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ