• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
4 15 15 тапацир пена висока густина пена

4 15 15 тапацир пена висока густина пена

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Нашата пена е гордо направена во САД! Ние нудиме различни видови пена, вклучувајќи водоотпорна, екстра цврста, средна цврста, висока густина, мала густина, гел мемориска пена, мемориска пена и органска пена. Нашата пена ќе трае 7-10 години1, 8 Висока Густина-44 фунти. компресија номинална не ја гледате големината што ви треба? Контактирајте не и со задоволство ќе создадеме рез за вас! Можеме да ја исечеме вашата пена на која било големина и форма квадрат, ѕвезда, круг, шестоаголник, правоаголен, триаголник, овален, срце, октагон, трапезоид и многу повеќе. Идеална употреба за овални и тркалезни маси, перници за мебел, перничиња за чамци, перничиња за автомобили, душеци од пена, поддршка за постелнина и сите други апликации за дома и тапацирсертифициран : Направен без супстанции што го осиромашуваат озонот, олово и други тешки метали; направен без фталати регулирани од Комисијата за Безбедност на Потрошувачки Производи; ниски ЕМИСИИ НА VOC (Испарливо Органско Соединение) за квалитет на воздухот во затворените простории (помалку од 0,5 делови на милион)Информации За Пакување : целата пена се продава по лист и вашиот пакет може да дојде вакуум спакуван, валани или компресирани. Откако пакетот ќе се отвори веднаш за да се осигура дека пената ја задржува својата оригинална големина и форма. Не дозволувајте пакувањето да остане неотворено подолго од една недела, бидејќи пената може да ја изгуби својата форма. Ве молиме оставете до 72 часа за вашата пена да ја задржи својата оригинална форма. Кога отворате користете пенкало или молив, А не секач за кутии. Започнете со мал засек и скршете ја заптивката од 4" х 15" х 15" пена за тапацир пена со висока густина (квадратна пена за квадратни столчиња за јадење, замена на перница за седишта за инвалидска количка).


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ