• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност до прагот на тишината платно уметност од Филип Саин-лауд, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност до прагот на тишината платно уметност од Филип Саин-лауд, црна мат, црна рамка

 
DEN 639.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Тема : Пејзаж за пејзаж : Современа производ Тип : Црна рамка, црна мат, платно, акрилик Ова подготвено за потпевнување, измешано врамено уметничко дело има пејзаж со црвено небо. Препечаток од 11x14 giclee под акрилик во црна рамка од 16x20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и доаѓа подготвено за зачувување. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ