• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Форми: Книгата Наackе Нак

Форми: Книгата Наackе Нак

 
DEN 255.68

Количина на стоки
Достапно на барање

(Трагични Сојузници Музички Науки Од Златната Er;, идеолошки освеженackе Нак го испушта она што тој го смета за негов доказ за вистината, правдата и праведноста на оние - кои го сакаат (1 - та генерација Американец роден од имигранти од доминиканска република)-Беа Подигнати Во Борбата Против секојдневните испитувања и неволји за Преживување во населбите Со малцинство-мнозинство, со ниски приходи. Нак ни дава до знаење колку е сериозен за зачувување на чистотата на неговата целокупна порака со ракување со целата работа на микрофонот на целиот албум, опремување на неговата солидна вокална испорака за манифестирање теми кои се движат од борбата и гордоста на имигрантите (особено Доминиканците) Во Америка и во странство, до неговите идеи за социјалната структура, лажните пријатели, сексот и науката за универзумот.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ