• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Батерија Компатибилна Со Moto Guzzi Калифорнија Clsc Гроздобер 2010-YTX20L-Bs Запечатена Батерија Без Одржување Високи Перформанси 12v SMF Замена Пауерспорт

Батерија Компатибилна Со Moto Guzzi Калифорнија Clsc Гроздобер 2010-YTX20L-Bs Запечатена Батерија Без Одржување Високи Перформанси

 
DEN 3760.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Батеријата КМГ е без одржување, се спротивставува на шок и вибрации и никогаш не треба повторно полнење. Напредната технологија на олово-калциум нуди исклучителна почетна моќност. Идеален за мотоцикли, скутери, Атв, моторни санки, косилки за возење и personal пловни објекти.***Карактеристики : *** -Батерија Со Високи Перформанси -100% Без Одржување-го Задржува Напонот подолго и треба помалку полнење во режим на подготвеност или складирање-Отпорен На Удари и Вибрации-Дизајн Отпорен На Истурање***Спецификации : ***-Тип На Батерија Број : YTX20 L-BS SMF (Запечатено Одржување Бесплатно)-Семејство На Батерии : Високи Перформанси, Одржување Бесплатно-Напон : 12 Волти-Капацитет : 18 Ah-C. в. а. : 150-Поларитет : [ - ][ + ] -Димензии : 175мм х 87мм х 155мм-Состојба : 100% Сосема Нов * * * Пакетот Вклучува : * * * - 1х Батерија (YTX20 L-BS) - Упатствата не се вклученифитментна Забелешка : Може да бараат разделувачи на некои апликации за правилно поставување. Семејство на батерии : Високи Перформанси, Запечатено Одржување Бесплатно (СМФ). Напон : 12 Волти. Поларитет : [ - ][ + ]. Марка : Kmg® Тип На Батерија Број : YTX20 L-BS. Димензии : 175мм х 87мм х 155мм.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ