• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Р Прстен Камен Симулирани Дијамант ЦЗ Бенд - 14к Бело Злато Големина 12

Р Прстен Камен Симулирани Дијамант ЦЗ Бенд - 14к Бело Злато Големина 12

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Овој класичен дизајн се одликува со 8 Брилијантно Тркалезно Сечење 3,00 мм Нана Чиста Брилијантност Цирконија во вкупна вредност од приближно 1/4цтв. Нана Чиста Брилијантност Цирконија е најквалитетната кубна цирконија достапна денес. Прстенот стои приближно 2мм од прстот до врвот на прстенот и е широк приближно 2,5 мм. Секоја Чиста Брилијантна Исечена Цирконија носи ексклузивно ласерско обележје гравирање. Овој елегантен дизајн има силуета со низок профил што убаво ќе се натрупа со други бенд прстени или со пасијанс. Родиум Обложен преку Сребро, достапен во големини 4-12, вклучувајќи половина големини.Овој прстен испраќа во рок од 1 работен ден од моментот кога ќе ја ставите нарачката. Овој класичен дизајн се одликува со 8 Брилијантно Тркалезно Сечење Нана Чиста Брилијантност Цирконија во центарот во вкупна вредност од приближно 1,00 ctw. Ласерските ознаки гарантираат дека камењата во цирконијата се сечат во согласност со параметрите за сечење наведени ОД ГИА како "идеални За Дијаманти". Овој прстен испраќа за 5 Работни дена од моментот кога ќе ја ставите нарачката. Овој елегантен дизајн има силуета со низок профил што убаво ќе се натрупа со други бенд прстени или со пасијанс. Централните камења во овој прстен се со големина од приближно 3,00 мм. Изработени Од Цврсто 14 каратно бело злато, во големини 4-12, вклучувајќи Половина Големини.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ