• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност Kaiteriteri Sunset Canvas Art by David Evans

Трговска марка ликовна уметност Kaiteriteri Sunset Canvas Art by David Evans

 
DEN 1887.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија, има пејзаж на плажата Каитритири во Нов Зеланд. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ