• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дејко Одговара изберете: 2000-ТОЈОТА ТУНДРА, 2001-ТОЈОТА СЕКВОЈА

Дејко Одговара изберете: 2000-ТОЈОТА ТУНДРА, 2001-ТОЈОТА СЕКВОЈА

 
DEN 213.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Dayco (R) Top Cog (R) V-Ремените ги исполнуваат или надминуваат Sae J636 и J637 спецификации.7 Л 2001-2007 ТОЈОТА СЕКВОЈА 2001-2007 ТОЈОТА ЗЕМЈИШТЕ КРСТОСУВАЧ 1985-1986 ШЕВРОЛЕТ КАМАРО 6 Цил 2.Уште во раните денови на новата автомобилска индустрија, Дејко(Р) прво развиваше v-појас со суровата конструкција на страничниот ѕид, што го олеснува контролираното лизгање околу макарите. Високо отпорен на електро-хемиска деградација и предвремено напукнување на стресот на цевката. Три парчиња неопренови импрегнирани ткаенини се спротивставуваат на топлина, масло и маснотии, а специјално формулираниот третман на полиестерскиот кабел обезбедува цврстина, стабилност и сигурност што се бараат од врвен квалитет v-појас. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Материјал : ЕПДМ. Ова црево ги исполнува SAE J20 R4, Класа D1 И SAE J1684 Тип ec спецификации. Одговара Изберете : 2000-2009 тојота тундра 8 Цил 4. Dayco(R) горниот Запчаник (R) конструкција На суровиот раб на Појасот, патентиран запушен врвен дизајн, ткаенина од три слоја и специјално формулиран полиестерски кабел обезбедува поголема флексибилност, работи поладно и трае подолго од конкурентните ремени. Направено со тврдо гумено соединение ЕПДМ ова црево ќе се спротивстави на штетните ефекти на топлината, озонот и влијанијата од остатоците од патот.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ