• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Кафе Куќа Пит Мешавина Мелено Кафе, Премиум Темно Печено, Arбика, 10. оз

Кафе Куќа Пит Мешавина Мелено Кафе, Премиум Темно Печено, Arбика, 10. оз

 
DEN 237.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Откако Алфред Пит ги отвори вратите на својата прва мала продавница Во Беркли во 1966 година, Пит е познат како пионер на фини, карактеристични кафиња—високо одгледувани, поквалитетни и длабоко печени за да го максимизираат вкусот. Мешавината На Темно Печено Кафе Во Куќата на пит е совршен вовед во нашиот стил на потпис. Прво изработена од Г-Дин Пит, оваа мешавина од внимателно избрани гравчиња од нашето омилено латиноамериканско потекло подготвува чаша која е уникатно богата и пристапна, со пријатна пикантност. Тоа е длабоко печено рачно во мали серии за да даде најмногу вкус и арома. И како и сите наши кафиња, тоа е испорачано незамисливо свежо. Светли, избалансирани вкусови и средно тело ја прават Мешавината на Куќата привлечна и лесна за љубов. Г-дин Пит порано го нарекуваше"почетно кафе", препорачувајќи им го на новите клиенти како нивно "воведување" во стилот на Пит. И повеќе од пет децении подоцна, Петниците насекаде се уште се дома Со Куќа. Содржи Една (1) 10,5 Унца Вреќа Со Мешавина Од Куќата На Пит Мелено 100% Кафе Coffeeбика. Вкус и Печење : Темно Печење. Мазна, задоволувачка, слатка. Совршен вовед во нашиот стил на потпис строго високо-одгледувани, најдобар квалитет, и длабоко печени за да се зголеми вкусот. Методи на подготовка : нашето мелено кафе е совршено прилагодено за правење капе или преливање во Вашиот Хемекс. За други методи на подготовка-еспресо, ладна пијалак или француски печат-размислете за целото кафе со грав и решетката дома. Извори Со Влијание : кафето што го купувате може да влијае на благосостојбата на луѓето и планетата. Пит е активно ангажиран во возење позитивно влијание во заедниците каде што се одгледуваат нашите кафиња. Рич. Комплекс. Неспоредливо. Мајстори на нашиот занает повеќе од 50 години, ние ги печеме најдобрите кафиња во светот.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ