• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Dell'alpe Hot Giardiniera Relish, fl oz

Dell'alpe Hot Giardiniera Relish, fl oz

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Rell 'Alpe Hot Giardiniera Relish е крајниот услов за ентузијастите на пиперката. Мешани пиперки, маслинки, целер и зачини во растително масло се комбинираат за да го направат овој познат италијанско-американски фаворит. Одлично е за сендвичи и со сосови, супи, салати и чили. Исто така, додава возбудлива нова димензија за повторно загревање на остатоци. Откријте свои забавни и ароматични намени и уживајте. Употребите се ограничени само со вашата фантазија. Dell'alpe Hot Giardiniera Relish : Ultimate Condiment за ентузијасти од пиперка. Фина италијанска храна од 1921 година.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ