• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Pulsar Challenger GS Super 1+ очила за ноќно гледање

Pulsar Challenger GS Super 1+ очила за ноќно гледање

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Наменето за јасно и јасно гледање со краток дострел, Pulsar Challenger GS Super Gen 1 Night Vision Googles имаат интегриран илуминатор за зачувување на енергија, широко агол. Опремени со два приклучоци за статив со дијаметрално позиционирање, овие разноврсни очила за ноќно гледање овозможуваат набудување на главата (лево или десно око), монтирање на приклучок за статив од 1/4-инчи и се монтирани со оружје. Неговата цевка за интензивирање на слика CF-Super обезбедува најголема резолуција од работ до раб за кој било уред за генерација 1. Овие најсовремени очила за ноќно гледање работат со контрола на еден прекинувач, нудејќи лесна употреба и спречуваат случајно активирање на IR Illuminator. Pulsar Challenger GS Super 1+ 1x20 Очила за ноќно гледање : Очилата за ноќно гледање Pulsar се дизајнирани за јасно и јасно гледање со краток опсег. Интегрирано зачувување на енергија. Илуминатор со широк агол. Опремени со 2 приклучоци за статив со дијаметрално позиционирање. Набудување на главата (лево или десно око). Монтирање на приклучокот за статив 1/4 ". CF-Super Intindifier Tube обезбедува највисока резолуција од работ до раб за секој уред за генерација 1. На рабовите на видното поле и ја зголемуваат острината и контрастот на сликата. Издржливото, армирано пластично куќиште со фиберглас овозможува сигурна употреба во временски временски услови, како што се густа магла, тежок туш, прашина, бура од песок и повеќе. 3-годишна гаранција. Pulsar Challenger GS Super Gen 1 Night Vision Oges Model# PL74095.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ