• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Шпекулации на Сиена 'платно уметност од Jackек Соренсон

Шпекулации на Сиена 'платно уметност од Jackек Соренсон

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Jackек Соренсунсубјект : Animals Tyle : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со Лонгхорн, кој стои во центарот на гроздобер сцена. Истакнати бои : Тан, Браун Светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лонгхорн стои во центарот на гроздобер сцена.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ