• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Пебео Витреа Стаклен Маркер, Матирано, Гитане Блу

Пебео Витреа Стаклен Маркер, Матирано, Гитане Блу

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Создадете постојани, живописни уметнички дела на стакло без потреба од скапи работилници или експанзивни студија! Маркерот Витреа 160 е лесна за употреба, ефикасна алатка за украсување стакло. Врвот со средна големина, кружен куршум е совршен за пишување, цртање, оцртување и истакнување. Маркерите може да се користат сами или заедно Со Витреа 160 бои. Постигнете ефект на споено или витраж со оваа стаклена боја и осигурајте се дека вашите креации издржуваат секојдневна употреба - едноставно загрејте поставете ја завршената работа така што ќе ја испукате НА 325 ° F во кујнска рерна. Бојата е безбедна за микробранова печка и машина за миење садови и отпорна на растворувачи. Пебео Витреа 160 Стаклен Маркер, Матирано, Гитане Блу.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ