• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Sportsman Basoline Watt Portable Generator - = одобрено од јаглерод

Sportsman Basoline Watt Portable Generator - = одобрено од јаглерод

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Преносен генератор на бензин 2000 вати - јаглерод ја одобри серијалот Sportsman Series Basoline 2000 Surge Watt Portable Generator може да напојува вообичаени уреди за домаќинство и електрични алатки. Опремена е со излез од два 120 волти и излез од 12 волти DC за полнење на батеријата. Овој генератор за започнување со враќање може да работи 9 часа со 50% оптоварување на 1,2 галони бензин. Генератор со оваа големина е идеален за мало кампување, забави за задножје или алатки за напојување во бараната работа и може да го зачува денот во случај на прекин на електрична енергија. Sportsman Series Basoline 2000 Watt Portable Generator се напојува со безоловен бензин кој е удобен и лесен за пронаоѓање на извор на гориво. Изборот на генератор на бензин како Sportsman Series 2000 Watt Portable Baniline Generator може да ја олесни вашата загриженост кога ќе се појави катастрофата и да ги направи вашите активности за слободно време уште позабавни. 2000 Surge Watts/1400 Running Watt. 2,6 HP мотор, 4 мозочен удар OHV, ниско исклучување на маслото, 3600 вртежи во минута. Фреквенција : 120 Volt/60 Hz, поместување на моторот : 87cc. Почеток на повлекување, заштита на кола. Две места за наизменична струја од 120 волти и еден излез од 12 волти DC за полнење на батеријата. Време на извршување : 9 часа на 50 проценти оптоварување. Оценка на децибели : Помалку од 65 d B. Тип на гориво : Безобразен бензин, резервоар за гориво од 1,2 галони. ЕПА и јаглехидрати одобрени.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ