• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Родено Бебе-Мама Направи Ме Подобро-Интерактивна Кукла За Бебиња-Кафени Очи

Родено Бебе-Мама Направи Ме Подобро-Интерактивна Кукла За Бебиња-Кафени Очи

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Интерактивната Кукла Родена Во Бебе ги допре срцата на милиони деца ширум светот, правејќи ги сите горди родители на кукли. Како"Доктор мама или Тато", децата треба да му помогнат на својот мал пациент да оздрави користејќи малку грижа и многу љубов. Оваа Бебе Родена Мајка Ме Направи Подобра кукла им овозможува на малите да играат доктор додека се обидуваат да откријат што е болно бебе и како повторно да ја направат подобра. Куклата ќе почне да плаче и нејзините образи ќе станат црвени со треска кога нешто не е во ред. Оваа симпатична и животна интерактивна кукла за бебиња помага да се научат децата како да решаваат проблеми, да ги проценуваат проблемите на куклата и како да набудуваат и да донесат план за да се чувствуваат подобро. Тоа им помага да развијат независни когнитивни резолуции и го подобрува нивното здраво имагинативно време за играње. Интерактивната Кукла Родена Во Бебе им дава шанса на малите родители да се грижат за своето мало бебе. Бебе Родено, Мама Ме Прави Подобра, Интерактивна Кукла За Бебиња, Кафени Очи : Има живописни начини да се "излечи" херпресирајте ги градите и слушнете го чукањето на срцето со стетоскопот притиснете го грбот и таа плаче додека образите и стануваат црвеникаво престанува да плаче кога ќе и дадат цуцла/термометрираните образи исчезнуваат кога се хранат со лажицата за лекови Притиснете го стомакот И таа се смеешевклучува : кукла со меко тело со Цуцла/Термометар, Медицина, Стетоскопбебе Родена Мама направи ме подобра куклата е облечена и додатна во мека виолетова украсена со лак лента за глава изразот обезбедува карактеристика од реалниот живот промовира имагинарно и независно време за играње.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ