• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дент Извлекувач Вдлабнатина Поправка Алатка Комплет Автомобил Тело Безбоен Вдлабнатина Извлекувач Мост Отстранување Алатка Алуминиум Професионални Поправка Ко?

Дент Извлекувач Вдлабнатина Поправка Алатка Комплет Автомобил Тело Безбоен Вдлабнатина Извлекувач Мост Отстранување Алатка Алуминиум

 
DEN 1279.84

Количина на стоки
Достапно на барање

дент извлекувач вдлабнатина поправка алатка комплет Автомобил Тело Безбоен Вдлабнатина Извлекувач Мост Отстранување Алатка Алуминиум Професионална Поправка Комплет Спецификација : Состојба : Тип На Ставка : Дент Поправка Алат Материјал : Алуминиумска Боја : како што е прикажано на сликата Апликација : Карузажа : 1. Исчистете ја конкавната .2. Вметнете го стапчето за лепак во млазницата за лепак со високи перформанси и поврзете го со топлина. По неколку минути, лепилото ќе капе надолу.без3. Според големината на металната плоча што сакате да ја поправите, изберете ја големината на заптивката.4. Притиснете го лепилото рамномерно на заптивката со топол лепак и нежно ставете го во 3 минути.По употреба, заптивката може повторно да се користи по чистењето.5. Користете мост за рамнотежа. Кога работите според големината на клиренсот, силата треба полека да се прилагодува додека клиренсот не е целосно и .6. Испрскајте детергент на спојот помеѓу заптивката и супертретираното лепило и нежно отстранете го преостанатото супертретирано лепило со филмот.7. Исчистете едвај видливи по поправка. Список на пакети : 1 х Алатка За Поправка На Вдлабнатини1 Пакет Додатоци Забелешка : повторете ја проверката на притисокот, повторете го чекорот 3-4-5, важна е целосната проверка на притисокот. Квалитетниот материјал го прави цврст, корозија и издржлив за употреба. Комплетен и професионален комплет за алатки за поправка на вдлабнатините на вашиот автомобил. Едноставна операција, можете лесно и брзо да ја отстраните вдлабнатината, да заштедите време и напор. Лесен и пренослив стил, удобен е за носење и чување. Изграден за да ги исполни стандардните спецификации, строго следете ја фабричката контрола на квалитетот.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ