• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Данскин сега девојки за кратки ракави за кратки ракави леотар и здолниште со 2 парчиња сет

Данскин сега девојки за кратки ракави за кратки ракави леотар и здолниште со 2 парчиња сет

 
DEN 287.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Подгответе ја за класата за танцување со сетот 2-парчиња на Данскин сега. Се одликува со танцување со кратки ракави и дното на парче со разгорена сечење и еластична лента за половината. Оваа облека за деца е идеална за балетска класа и за вртење околу и учење нови пози. Облеката со кратки ракави е изработена од памук и спандекс за удобно вклопување. Оваа облека за девојчиња е достапна во најразлични големини, така што лесно можете да најдете за да одговара на вашето дете. Исто така е достапен во две бои, така што можете да го изберете вашиот идеален вклопување. Лесно е да се грижите, се одликува со едноставен стил на повлекување. Данскин сега девојки со кратки ракави Леотард и здолниште сет : Леотард : 92% памук, 8% спандекс. Краток ракав. Лажички врат. Повлечен стил. Машинско миење ладно. Здолниште : 100% полиестер. Разгорена форма. Чиста облека за девојчиња. Еластична лента за половината со централен цвет акцент. Машинско миење ладно. Достапно во XS, S, M, L и XL. Достапно во црно саѓи и сонува розова.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ