• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Паметни и занаети сликаат и играат направете свое дрво еднорог за момчиња и девојчиња, деца и тинејџери

Паметни и занаети сликаат и играат направете свое дрво еднорог за момчиња и девојчиња, деца и тинејџери

 
DEN 287.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Паметните и занаетите сликаат и играат прават свои дрвени еднорози вклучуваат боја дрвена фигура на омилениот митски коњ, 12 светли акрилни бои и 2 четки. Овој комплет има и сјајна боја за да помогне да додадете малку искра во вашата криптозолошка cutie. Прилагодете го вашиот еднорог со сликање магична грива, рог со виножито, или заслепувачки палто! Кога завршивте со дизајнирање и подготвени да играте, замислете во кој уникатен свет живее вашиот еднорог! Дали танцуваат низ светот на соништата или кантер околу замокот? Овој занаетчиски комплет е за сите возрасти, деца и тинејџери. Ако се чувствувате инспирирани, дури би можеле да занает позадина што го илустрира неговото живеалиште или портрети за сликање на некои нијанси на пони! Овој производ е направен од дрво и се препорачува за деца на возраст од 6 и повеќе години. Паметни и занаети Еднорози Комбински занаетчиски комплет за еднорози (15 парчиња) Сите потребни материјали се во кутијата. Вклучена е специјална сјајна боја. Еднорог е направен од дрво. Димензиите се 5 во L x 5 во D x 9.5 во H. Што има во полето 1 - дрвен еднорог. 12 - акрилни бои (0,17 фл.). 1 - мала тркалезна четка. 1 - мала четка за Филберт.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ