• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Сардини огномет“ платно уметност од Хенри agerегер

Трговска марка ликовна уметност „Сардини огномет“ платно уметност од Хенри agerегер

 
DEN 1530.08

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Хенри Jagersubject : Animals Tyle : Modern & Modern и Moderniver Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група риба што ја исполнува сцената со светлина што сјае низ нив.giclee (eeи-Клеј) е напредно печатење на печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хенри Јагер „Сардинс огномет“ платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ