• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Атлетски работи маица за кратки кратки ракави за машка и голема машка јадро, до големина 5xl

Атлетски работи маица за кратки кратки ракави за машка и голема машка јадро, до големина 5xl

 
DEN 239.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Наставете се во најдоброто и останете остри додека сте во движење со оваа активна кошула со кратки ракави на мошките од атлетски дела. Мекиот и дишечки мини ткаенина од саќе го одржува воздухот што тече и има технологија за влага за влага на Driworks, ве одржува свежо дури и за време на најинтензивните вежби. Лесната ткаенина содржи до 74% полиестер извори од рециклирани материјали и сè уште обезбедува меко и удобно чувство совршено за салата или како секојдневна обична мачка. Дополнителни карактеристики како етикетата за вратот без ознаки помагаат да се спречи Chafing, рефлективната лента со лев ракав и логото на Driworks на полите не само што му даваат посебен акцент, туку ве одржува безбедни кога ќе излезете во услови на слаба светлина. Оваа кошула со кратки ракави со активна јадро од Атлетски работи е одличен начин да ја надминете вашата игра со проширени големини достапни и модни бои само преку Интернет. Атлетски работи Активна маица за кратки ракави за машко јадро, до големина 3 XL : моделот на сликата носи средна големина. Информации за моделот : Висина 6’1 "половината 30,5" градите 37 "рамења 45". 74% рециклиран полиестер/26% полиестер. Мини ткаенина за дишење на саќе. Driworks технологија за влага. Јака на вратот на екипажот. Активно вклопување. Рефлективно лого на Driworks на десното полите/рефлексивната лента на левиот ракав. Етикета за вратот без ознака за дополнителна удобност. Машина за перење. Достапно во проширени големини до 3 XL. Ексклузивни достапни само онлајн бои. Кликнете овде за опции за пакет со кратки ракави со 2 пакувања. Кликнете овде за опции за долг ракав.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ