• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Плус-Плус-Научете Да Градите, Спортска Градежна Зграда

Плус-Плус-Научете Да Градите, Спортска Градежна Зграда

 
DEN 2079.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Плус - Плус Научете Да Градите-Спортски сет содржи се што ви треба за да започнете со оваа уникатна градежна играчка. Водичот Дава чекор-по-чекор инструкции за изградба на 4 од вашите омилени спортови : фудбал, хокеј, кошарка и фудбал. Комплетот вклучува вкупно 380 парчиња, вклучувајќи Црвени, Жолти, Сини, Портокалови, Кафеави, Бели, Црни, Праски, Неонски Портокалови, Неонски Проѕирни парчиња и 2 Основни Плочи, 1 Тен и 1 Зелена, 2-странична подлога за играње, како И Водич Книга. Едноставен Дизајн-Ја Поттикнува Креативноста : Една форма, бесконечна можност! Секоја тула лесно се поврзува со следната. Создадете шарени рамни мозаици или работете во 3-Д за да направите посложени градби. Измешајте и усогласете го секој плус-плус сет за да оживеете повеќе идеи!. МАТИЧНА Играчка : Плус-Плус ги овластува децата со бесплатна истражувачка игра бидејќи поттикнуваат фини моторни вештини, логика, креативност и имагинација сето тоа без употреба на екрани. Дел инженеринг, дел уметност, со малку математика и многу ЗАБАВА!. Совршен За Во Движење : Дизајнирајте и изградете ги вашите креации како сакате, каде сакате! Одлично за секоја авантура-возење со автомобил, ресторани, куќа на пријател или во вашата дневна соба. Останете забавни со часови!. Предложено За Возраст Од 5-12 Години : секое парче плус-плус мери 3/4 "х 1/2". Апелира до широк спектар на возрасти! Направено од висококвалитетна пластика без бпа и фталат. Произведено во Данска. Комплетот за градење Вклучува : Овој прекрасен Спортски сет вклучува вкупно 380 парчиња, вклучувајќи Црвени, Жолти, Сини, Портокалови, Кафеави, Бели, Црни, Беж, Неонски Портокалови, Неонски Проѕирни парчиња и 2 Основни Плочи, 1 Тен И 1 Зелена, 2-странична Подлога за Играње, Како И Водич За градење 4 различни спортови.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ