• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Виолит И Дијамант Милграин Работа Хало Ангажман Прстен 0. Кт тв 14к Бело Злато.големина 6.5

Виолит И Дијамант Милграин Работа Хало Ангажман Прстен 0. Кт тв 14к Бело Злато.големина 6.5

 
DEN 7999.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Вереничкиот Прстен Од Сонот има 0,56 Кт Принцеза Исечен Виолит од 5 мм х 5 мм опкружен со 0,27 кт тв ореол од дијаманти, давајќи изглед на еден голем, квадратен камен со дополнителни дијаманти на стеблото создавајќи класичен стил со неверојатна искра.Родниот камен на април, Дијамантот претставуваат Љубов И Верност.Виолит, роден камен за септември има извонредно Оптичко Својство, секој агол покажува различна боја.Овој Фин Производ За Накит Е Изработен По Нарачка во САД и Бродови со Кутија За Накит и Проценка На Куќата Со Која се Потврдува Автентичноста. (Јп=68521) 38 Тркалезен Дијамант и 1 Принцеза Исечен Виолитен комплет со Помош на Поставување На Наклон. SI2-I1-Јасност, G-H-Боја Дијамант & SI1-SI2-Јасност, Виолетова Боја Виолит. Скапоцените камења можеби биле Третирани за Да се Подобри Нивниот Изглед или Издржливост и може Да Бараат Посебна Грижа. Природните Својства И Составот На Минираните Скапоцени Камења ја дефинираат Уникатната Убавина на секое Парче. Сликата може да покаже Мали Разлики во Однос на Вистинскиот Камен во Боја И Текстура. Сите Наши Дијаманти Според Нашето Најдобро Знаење не се Конфликтни Дијаманти.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ