• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Караја Претходно Големина Одводна Торбичка Транспарентна Порозна Хартиена Лента Големина:, Брои

Караја Претходно Големина Одводна Торбичка Транспарентна Порозна Хартиена Лента Големина:, Брои

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Торбичките за уростомија се специјални кеси кои се користат за собирање урина по операцијата на мочниот меур. Наместо да одите до мочниот меур, урината ќе излезе надвор од стомакот. Делот што се држи надвор од стомакот се нарекува стома. Одводните торбички се достапни и во едноделни и во дводелни. Торба за одводнување им овозможува на корисниците да ја испразнат содржината на торбичката, а потоа повторно да ја користат. Првенствено, луѓето со илеостоми или чија столица е полуформирана, исцедливи торбички се подобар избор. Тоа е затоа што тие бараат помалку промени од торбите со затворен крај. Ќе треба да ја испразните торбичката околу 6 8 пати на ден. Никогаш не дозволувајте торбичката да стане повеќе од половина полна. Најдобро е да ја испразните торбичката кога е 1/3 полна. Полната торбичка е тешка и може да ја олабави заптивката на нафора што предизвикува истекување. Тоа е затоа што тие бараат помалку промени од торбите со затворен крај. Ќе треба да ја испразните торбичката околу 6 8 пати на ден. Никогаш не дозволувајте торбичката да стане повеќе од половина полна. Полната торбичка е тешка и може да ја олабави заптивката на нафора што предизвикува истекување. Торба за одводнување им овозможува на корисниците да ја испразнат содржината на торбичката, а потоа повторно да ја користат.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ