• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „сурфање полумесечина“ платно уметност од Дебора Брутон

Трговска марка ликовна уметност „сурфање полумесечина“ платно уметност од Дебора Брутон

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Транспортен стил : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер кампер за поп-поп со сурфари на работ на водата. Истакнати бои : жолта, сина, бела, светло сина Дебора Брутон е современ сликар со седиште во Ди зошто, на северните плажи на Сиднеј. Лесно препознаена со живописна боја и уникатни дизајни, сликите на Дебора ве покануваат да ги споделите нејзините уникатни набудувања на убавиот свет околу нас.? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер се појавува кампер со сурфари на работ на водата.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ