• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Gerber Baby & Toddler Boys Microfleece Plabte Sleeper Pajamas

Gerber Baby & Toddler Boys Microfleece Plabte Sleeper Pajamas

 
DEN 479.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Нашите пижами на мали деца и пижами за бебиња се совршени за оние студени ноќи! Чувајте го вашето малечко топло и удобно цела ноќ со нашите пижами со нозе. Секој пар е направен со супер мека поли микрофлеа, со мека, пријатна, како и отпорна на пламен за безбедност. Имавме свои најважни работи независно сертифицирани со Стандард 100 според ОЕКО-Текси, за да не мора да се грижите за штетните материи во расадникот на вашето бебе. Нашето бебе и дете PJs имаат патенти од предниот дел, така што промените се брзи и удобни. Големини на бебиња (до 24 милиони), карактеристични јазичиња за безбедност на врвовите на патентите за да се спречи брадата на вашето малечко (поголеми димензии). Слој под овие пижами со леснотија со еден од нашите брендови со кратки ракави - бренд или на нашите брендови со долги ракави - бренд за бренд за секоја ноќ на вашето бебе или дете му треба дополнителна топлина. Овој пакет содржи четири пара спиење на руно. Вклучува четири пара момчиња пижами со нозе. Големини на бебиња (0-3м - 24м) имаат мека, безбедносна прилепување на врвот на патентот за да го задржите вашето мало удобно цела ноќ. Големините на мали деца не . се карактеризираат со мека и бело, ткаенина отпорна на пламен за да го задржите вашето малечко припиено и топло. Сива, шума зелена, кралска сина боја и светло сина шема на бои со диноси и камо уметност. Уметноста е вез. Дајте им на нашите пижами пижами и пижами на мали деца како внимателен подарок за туш за бебиња што треба да бидат сакани. Машинско миење / сушење суво. Gerber Baby & Toddler Boys Microfleece Plabte Sleeper Pajamas, 4-Pack (0/3 месеци-5 T).


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ