• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Благородни постелнина светло сина сина боја со плетенка со 3 парчиња дувет, целосна кралица

Благородни постелнина светло сина сина боја со плетенка со 3 парчиња дувет, целосна кралица

 
DEN 319.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Заштитете го вашиот утешител и дајте му на вашата спална соба освежувачки нов изглед со благородни постелнини убави 3-парчиња микрофибер, нотка за плескавички, палто. Направено со висококвалитетен 90 GSM микрофибер, ова класично парче е крајно меко, мазно и 2x потрајно од памукот. Покривот на Duvet доаѓа во најразлични бои за да изберете и придружните шами за перници имаат широка прирабница 2 "за елегантен и недооценет допир. Вклучени во сетот од 3 парчиња се двете срамни со перници, заедно со капакот на Duvet ( не се вклучени вметнување и перници). За комплети близнаци/близнаци XL, вклучен е само еден срам за перници. Карактеристики : . Направено од 100 % увезени 95 GSM микрофибер. Twin XL sets come with 1 pillow sham) Comforter/duvet insert and pillows not included. Zippered closure and duvet corner ties. Easy Care : Machine wash cold, tumble dry low, fade resistant, wrinkle resistant, no ironing necessary; do not bleach, или користете омекнувач на ткаенини. Супериорно ткаење за издржливост и мек допир за дишење. Водич за големина : Двоен/близнак Дополнителен сет на долга големина вклучува : 1 близнак/близнак Долга Дуветска покривка : 70 "x 90", како и современа или традиционална големина на близнаци. Сетот вклучува : . 1 Duvet Cover : 74 "x 94". 1 стандард срам : 20 "x 26" (2 "прирабница). Сетот на големина на кралицата вклучува : . 1 Duvet Cover : 96 "x 96". 2 стандардни шами : 20 "x 26" (2 "прирабница). Сет на големина на кралот вклучува : . Вметнување на дувечки не е вклучено.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ