• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дорман 620 - Сечилото На Вентилаторот за Ладење На Моторот За Специфични Модели На Форд Одговара На Екскурзијата На Форд

Дорман 620 - Сечилото На Вентилаторот за Ладење На Моторот За Специфични Модели На Форд Одговара На Екскурзијата На Форд

 
DEN 654.88

Количина на стоки
Достапно на барање

Заменете го оштетеното сечило на вентилаторот за ладење со оваа директна замена. Оваа апликација специфична за возилото е дизајнирана за совршено вклопување и е изработена од квалитетни материјали за да обезбеди издржливост и да ја врати правилната работа на системот за ладење. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - ова сечило на вентилаторот за ладење на моторот се вклопува и функционира како оригиналното сечило на вентилаторот на опремата. Квалитетна конструкција-произведена од премиум материјали за долг работен век. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Тестиран квалитет-претрпе тестирање за да обезбеди правилно вклопување и перформанси. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1999-2010 ФОРД Ф250 10 Цил 6,8 Л 2000-2005 ФОРД ЕКСКУРЗИЈА 10 Цил 6,8 Л 1999-2010 ФОРД Ф350 10 Цил 6,8 Л 1998-2010 ФОРД ЕКОНОЛИН 10 ЦИЛ 6,8 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ