• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „Времето на уметноста на платното на цвеќињата од Кристин Саин-лауд

Заштитена марка ликовна уметност „Времето на уметноста на платното на цвеќињата од Кристин Саин-лауд

 
DEN 297.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Кристин Саин-Лаудисубјект : Сè уште начин на живот : Боемскапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бело и златно подучување исполнето со ситни виолетови цвеќиња. Истакнати бои : бела, сива, кафеава, тен, виолетова Моето име е Кристин Саинте-ослабна и јас сум со седиште во источна Франција во Стразбур. За многу години работев страсно како графички дизајнер. Поминав долги часови читајќи додека Филип, мојот сопруг на фотографот, ја вршеше својата работа. Со тоа што сум толку блиску до фотограф, ја фатив грешката и сакав да одам понатаму. Еве го! Мојата цел е да најдам задоволство во мојата работа и се надевам дека и на гледачот му давам и некои. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела и златна чаша исполнета со ситни виолетови цвеќиња.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ