• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Фолк Флорална III“ платно уметност од Фарида Заман

Трговска марка ликовна уметност „Фолк Флорална III“ платно уметност од Фарида Заман

 
DEN 799.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Фарида Замансубјект : Флоралстајл : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има букет розови, црвени и жолти цвеќиња.Фарида Заман е сликар и илустратор со седиште во Торонто, познат по нејзиниот upbeat , жив, шарен и чуден стил. Таа прикажува широка разноврсност на апликациите од нејзиниот стил : нејзината уметност се користи во постери, корици на книги, илустрации за деца, корпоративни проекти, пакување храна, како и лиценцирање на нејзините слики на производи за подароци, облека, пакување и прибор за подароци. Loveубовта на Заман кон културата, патува низ детството и неодамнешните патувања во Мароко, Тајланд, Турција, Иран и неколку европски дестинации влијаат на мултикултурната природа на нејзината работа. Во моментов е инструктор во Уметничкото училиште „Авенија Роуд“ во Торонто и води уметнички работилници и неделни часови за возрасни и деца во ликовна уметност и илустрација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Букет розови, црвени и жолти цвеќиња.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ